Чим ви займаєтесь у професійній діяльності?

Максим: Моє життя та основний рід діяльності дуже тісно пов’язані з подорожами. Я все своє свідоме життя знав, що буду працювати travel-гідом, показувати людям красу важкодоступних місць, бути таким собі «провідником» між цивілізацією та дикою природою. Але окрім подорожей мене дуже надихають фотографія та музика, які так само є провідниками між світами, культурами, країнами та людьми.

Що для вас подорожі?

М.: Для мене подорожі – це свіжий ковток натхнення творити.

Найяскравіша історія пов’язана з подорожами?

М.: Насправді таких історій у мене дуже багато, але частіше за все згадується моя подорож до Грузії, куди я вперше витягнув свого брата за кордон (квитки на літак за 20 доларів, автостоп та два наплічники з наметом). Це була дуже авантюрна та насичена двотижнева поїздка, де кожної миті відбувались незабутні події! В один з днів, у районі Сванетії, ми з братом застрягли посеред гірської дороги через вантажівку, що перекинулась, рухаючись серпантином на наших очах. Ми пройшли по трасі близько 20 км поки на перекритій ділянці нарешті не проїхала хоч якась автівка. Водій висадив поруч з водосховищем, де ми поставили намет. Вже під ранок гуляючи лісом, я зустрівся віч-на-віч із здоровенним вовком, з яким ми пограли у гру «хто кого злякається першим?», та не дочекавшись його дій, я вирішив піти у ва-банк, жбурнувши плоди, що я назбирав у лісі. І в цей же день, коли я мало не став сніданком для дикого звіра, ми нагодували іншого лісного хижака – дику лисичку! Ось настільки Грузія дика та близька до природи!

Найскладніший маршрут?

М.: Напевно, всі самі складні маршрути та подорожі у своєму житті я сприймаю як пригоди. Крихкі льодовики Тянь-Шаню, найстрашніша буря десятиліття в Ісландії, льодовикові печери, що осипаються над головою, океанічні шторми посеред Тихого та Атлантичного океанів, землетруси та буревії – все це, що траплялося на моєму шляху закарбовується у пам’яті не як щось складне, а як щось захопливе.

Яку вершину або місцину хотілося б підкорити?

М.: Найбільша моя мрія – потрапити до Південного полюсу недосяжності, що розташований в точці найбільшого віддалення від морських берегів у Антарктиді. Ця точка на мапі є однією з найсуворіших місць на землі.