Пригода почалась з урочища Козьмещик, де ми залишили автівку і вирушили далі — на Петрос. 8 км гарнющих краєвидів, крутих підъомів, сонця, морозу та вітру в лице. Свобода!
Дорогою зустрічаються колиби, де можна перепочити чи випити чаю, та полонини з видом на Петрос. Чим вище, тим більше снігу, і поступово зелений хвійний ліс перетворюється на біле королівство. Справжня Нарнія!

Найраще в цьому поході — краєвид з Петросу на Говерлу і «Перемичку». Той пейзаж дійсно вартий того, щоб дійти до нього своїми ногами і побачити всю красу на власні очі.
На ночівлю вирішили йти на «Перемичку», від вершини Петросу уе близько 6 км, але набору висоти нема, то ж переноситься ця відстань досить лайтово и долається швидко. Сама «Перемичка» — це екопункт на сідловині між Говерлою та Петросом. Влітку там можна купити снеків та пива, навіть сходити у лазню, але зараз там лише пусті колиби, де можна ночувати, величезни ялинки, вкриті товщею снігу, та тиша.

Отже, до темряви ми ледь-ледь встигли до «Перемички», навіть довелося повернути, так і не дійшовши до вершини Петросу. Але безпека важливіша, адже починало холодати, плюс мали штормове попередження від рятувальників.
Колиба з пічкою виявилася зайнятою іншими туристами, отже нам дісталася маленька холодна колибка без пічеи. Али в ній ми з чоловіком були самі і насолоджувалися спокоєм.

Зранку на нас чекав сюрприз — навкруги все осліплювало бездоганно білим! Сніг йшов всю ніч, і продовжував йти зараз, шар за шаром вкладаючись у пухнасту ковдру під ногами. Краєвидів, проте, не було. Хоча я розраховувала на схід сонца із видом на Петрос з Перемички… це справжня краса, особливо взимку.
Подумавши, вирішили повертатися до Козьмещика не через Говерлу, а тим самим шляхом, яким прийшли вчора. Невидомо, скільки триватиме снігопад, скільки снігу попереду, та й жодних видів все одно нема 🤷🏻‍♀‍ Підніматися в таку погоду на Говерлу може бути взагалі небезпечно.

Наталія Луста

Трохи фактів:

Маршрут вважається одним із «складних» в українських Карпатах, але це, звичайно, відносно. Іноді взимку він навіть стає альпіністським, і при певних умовах отримує категорію 1Б. Тоді потрібно використовувати кішки, льодоруби і підніматися на вершини у зв’язці. При хороших умовах і ясній погоді маршрут доступний всім людям в середній фізичній формі.

Висота Петроса - 2020 м. Це четверта по висоті гора України.

Кілометраж кругового похода Козьмещік - Петрос - Перемичка - Говерла - Козьмещік — 23-26 км.

Одни із самих красивих краєвидів у зимових Карпатах.

Маршрут проходить по території Карпатского біосферного заповідника.