Маршрут:

с.Зелене – урочище Урвана – полонина Скупова – с.Зелене.

Складність:

початкова.

Тривалість:

1-2 доби,14 км.

Хребет Кринта входить до гірського масиву Гринявські гори і розташований на території Верховинського району Івано-Франківської області. Максимальна висота 1579 м належить горі Скупова, під якою розташована однойменна полонина. З хребта відкриваються красиві краєвиди на гору Піп Іван Чорногріський та шматочок Чорногори. В ясну погоду можна розгледіти румунські гори. З протилежної сторони хреба відкривається чудова панорама на гуцульські села Голови, Замагора, Чорна Річка і хребти Покутсько-Буковинських Карпат.
Ціллю нашого походу була саме полонина Скупова, адже там розташована сироварня, яка взимку стає прихистком для туристів. На старті в с.Зелене відчувалась весна, снігу майже не було, але прогноз погоди давав зрозуміти, що зима ще не відступає.
На пів шляху до полонини почав сипати сніг, який згодом перетворився в заметіль. Останній кілометр до сироварні ми йшли під сильним вітром і снігом.

Світанок наступного дня ми проспали, але вийшовши на вулицю, ми були в захваті від справжньої зими і краси. День видався сонячним, тому гуляли околицями полонини, досліджували ліс, протоптали стежку до струмка. Мали план відвідати Угорські скелі, які розташовані за 5, 5 км, але снігу насипало подекуди до пів метра, а топтати глибокий сніг довго і виснажливо. Надвечір до нас приєднались туристи зі Львова, які стартували з Красника і минулу ніч ночували в сироварні (без пічки) під горою Кринта. Після вечері трохи відпочили і пішли фотографувати зорі.
Ранок останнього дня походу видався вражаючим. Зі сторони ПІЧа дув несамовитий вітер, який зносив з ніг, піднімав снігові кристали в повітря і створював неймовірне видиво. Я ще не відчувала вітер такої сили. Хоч щось сфотографувати мені дозволило екіпування. Гірськолижна куртка і softshell штани були моїм спасінням від того шаленого вітру. Насолодившись світанком і погодою, повернулись до колиби збирати речі, щоб чим раніше спуститись в Зелене.
Дуже люблю цей хребет, адже сюди був перший мій похід. Влітку тут надзвичайно гарно: квітнуть трави, смарагдові схили, запашні суниці в траві, корівки та коні на полонинах, літні грози. А тепер вдалось побачити ще й зимову Кринту. Всім гір!